Porządek w miejscu pracy ma ogromne znaczenie i przekłada się na efektywność oraz szybkość codziennych działań. Jednym ze sposobów na utrzymanie dobrej organizacji jest wykorzystanie regałów magazynowych. Jednak od czego zależy dopuszczalne obciążenie tego typu konstrukcji? Temat ten omawiamy w naszym artykule.
Jakie znaczenie mają regały magazynowe?
Regały magazynowe są niezwykle przydatne do porządkowania i organizowania przestrzeni. Sprawdzają się w magazynach, halach produkcyjnych, a biorąc pod uwagę ich estetykę, także w przestrzeni biurowej. Co ważne, w naszej ofercie dostępne są różnorodne konstrukcje, które można dopasować do aktualnych potrzeb.
Regały magazynowe sprawiają, że wykonywanie codziennych zadań jest prostsze i szybsze, a każdy pracownik może bez problemu znaleźć potrzebne mu elementy.
Maksymalne obciążenie regału magazynowego – od czego zależy?
Jednak ile produktów można zmieścić na jednym regale magazynowym? Wszystko zależy od dopuszczalnego obciążenia, które jest wyznaczone przez producenta. Z kolei na maksymalne obciążenie mają wpływ czynniki, takie jak:
- ogólna jakość wykonania produktu i wykorzystana technologia,
- zastosowanie profesjonalnych materiałów, takich jak blacha zimnowalcowana oraz blacha lakierowana farbami proszkowymi,
- możliwość łączenia pojedynczych regałów w ciągi i szeregi, co pozwala uzyskać jeszcze bardziej solidną i stabilną konstrukcję.
Dwa główne rodzaje regałów magazynowych, które znajdziesz w naszej ofercie to regały z półkami metalowymi i regały z półkami paździerzowymi. Pierwsza opcja znosi naprawdę duże obciążenie (nawet kilka ton), a druga – nacisk do 180 kg.
Jeśli chcesz je wykorzystać, zachęcamy Cię do odwiedzenia naszej strony internetowej.