Blog

Uporządkuj dokumenty – czyli zakup szaf kartotekowych
Uporządkuj dokumenty – czyli zakup szaf kartotekowych

Szafa kartotekowa jest meblem, który pozwala na utrzymanie porządku i zapewnia lepszą organizację pracy. Ale nie tylko. Stanowi podstawowe wyposażenie wielu biur, ze względu na konieczność zachowywania standardów związanych ze składowaniem kartotek, faktur, umów oraz innych danych w formie papierowej. Jak wybrać najlepszą szafę do biura?

czytaj całość »
Gdzie znajdą zastosowanie wanny wychwytowe?
Gdzie znajdą zastosowanie wanny wychwytowe?

Wanny wychwytowe są niezbędne przy przechowywaniu i wykorzystywaniu wielu substancji chemicznych, cieczy przemysłowych oraz technicznych. Ich stosowanie regulowane jest przepisami BHP. Wynika to z faktu, że praca ze szkodliwymi substancjami wymaga stosowania odpowiednich środków ostrożności. Opisywane rozwiązanie nazywa się często tez wannami opadowymi. Czy wiesz, do czego dokładnie służą i jak się je wykorzystuje?

czytaj całość »
Jak ułatwić sobie przewożenie ciężkich rzeczy w ogrodzie?
Jak ułatwić sobie przewożenie ciężkich rzeczy w ogrodzie?

Prace w ogrodzie wymagają sporo krzepy i różnego rodzaju sprzętu ogrodniczego, elektronarzędzi czy też maszyn, które pozwolą nie tylko wykonać szybciej dany rodzaj prac, ale przede wszystkim przyczynią się do ochrony zdrowia osób zajmujących się terenem zielonym czy to na terenie własnej posesji, czy w ramach wykonywanej pracy zarobkowej. Zobaczmy, jak rozwiązać problem przewożenia ciężkich przedmiotów w ogrodzie? Jakie narzędzia lub przedmioty będą pomocne do noszenia ciężarów?

czytaj całość »
Jak zorganizować miejsce na odpady w zakładzie pracy?
Jak zorganizować miejsce na odpady w zakładzie pracy?

Sortowanie odpadów komunalnych jest obowiązkiem wszystkich użytkowników, również pracowników firm. Dlatego niezbędne jest zatroszczenie się o oznakowane kosze na śmieci, które pozwolą na segregację odpadów zgodnie z obowiązującymi przepisami.

czytaj całość »
Jak wykorzystywane są wózki platformowe?
Jak wykorzystywane są wózki platformowe?

Wśród pojazdów ręcznych stosowanych w sklepach, halach magazynowych dużą popularnością cieszą się wózki platformowe. Różnią się one między sobą budową, ale można umownie przyjąć, że pełnią podobną funkcję: służą przewożeniu produktów niespaletyzowanych. Zobaczmy zatem jakie typy wózków platformowych są najczęściej używane. Do czego mogą być wykorzystywane?

czytaj całość »
Jakie uprawnienia trzeba mieć na wózek widłowy?
Jakie uprawnienia trzeba mieć na wózek widłowy?

Umiejętność i możliwość prowadzenia wózków widłowych przydaje się w wielu zawodach i miejscach pracy. Z pewnością jest to dla wielu pracodawców dodatkowy atut w czasie rekrutacji. Uprawnienia można zdobyć poprzez odbycie specjalistycznego kursu praktycznego i teoretycznego w specjalnym ośrodku. Konieczne jest również zdanie egzaminu państwowego. Całość zajmuje około tygodnia.

czytaj całość »
Gdzie znajdą zastosowanie szafy ognioodporne?
Gdzie znajdą zastosowanie szafy ognioodporne?

Zwykłe szafy drewniane stanowią wystarczające zabezpieczenie dla większości obiektów, jakie chcemy w nich przechowywać. Zdarzają się jednak również takie sytuacje, w których potrzebna jest większa ochrona. Drewno, choć zasadniczo jest trwałym i wytrzymałym materiałem, może być narażone na różnego rodzaju niekorzystne wpływy.

czytaj całość »
Jak wybrać wózek paletowy dla firmy?
Jak wybrać wózek paletowy dla firmy?

Wózek paletowy jest niezbędnym narzędziem w każdym zakładzie produkcyjnym. Nie tylko ułatwia obsługę zapasów w magazynach, ale też usprawnia załadunek i odbiór towarów. Wybór odpowiedniego wózka paletowego może znacznie zwiększyć efektywność pracy zakładu i poprawić zdrowie oraz bezpieczeństwo pracowników.

czytaj całość »
Jakie są wymogi prawne szaf bhp?
Jakie są wymogi prawne szaf bhp?

W wielu firmach obowiązuje tak zwany strój roboczy. Pracownicy zobowiązani są więc do zmiany ubrania w miejscy wykonywania pracy. Takiej zmiany mogą dokonać w specjalne wyznaczonych pomieszczeniach – szatniach, w których pracodawca zobowiązany jest zapewnić szafki na przechowywanie ubrań oraz innych rzeczy prywatnych pracowników.

czytaj całość »
Jakie zastosowanie mają szafki bhp?
Jakie zastosowanie mają szafki bhp?

Szafki BHP już od wielu lat są stosowane i używane w zakładach pracy prawie każdej gałęzi przemysłu. Jednak szerokie możliwości i funkcjonalność takich mebli powodują, że pojawiają się one, w co raz to nowych miejscach i znajdują nowsze zastosowanie. Wygoda korzystania oraz praktyczność to cechy, dzięki którym ten typ szafek wygrywa pod każdym względem z innymi potencjalnymi meblami, które mogłyby zostać zastosowane w tych samych miejscach. Istotne oczywiście jest także to, że szafki BHP są coraz lepszej jakości, dzięki czemu mogą służyć użytkownikom przez długi czas.

czytaj całość »
Jak bezpiecznie przechowywać narzędzia w magazynie?
Jak bezpiecznie przechowywać narzędzia w magazynie?

Nieprawidłowe przechowywanie narzędzi może doprowadzić do ich szybszego zniszczenia i tym samym konieczności zakupu nowych. Właśnie dlatego firmowe magazyny muszą być właściwie wyposażone, aby uniknąć rdzewienia, zalania czy nieumyślnego uszkodzenia. Jakie są najbardziej przydatne w przestrzeniach magazynowych?

czytaj całość »
Drabiny jezdne - charakterystyka i działanie
Drabiny jezdne - charakterystyka i działanie

Drabina to uniwersalny produkt używany głównie na placach budowy i w magazynach, ale także w domach, na przykład podczas sprzątania. Bez użycia drabiny trudno wyobrazić sobie montaż niektórych konstrukcji – dzięki niej możliwe jest bowiem dotarcie do położonych wyżej miejsc i praca na niewielkich wysokościach. Ciekawym wariantem wspomnianego produktu są drabiny jezdne, których budowa wzbogacona o kółka czyni je produktami niezwykle praktycznymi, a przede wszystkim mobilnymi.

czytaj całość »
Jak wybrać dobry wózek paletowy?
Jak wybrać dobry wózek paletowy?

Wózki paletowe, zwane również paleciakami, to uniwersalne elementy wyposażenia każdego magazynu. Za ich pomocą możliwe jest wykonanie szeregu prac o charakterze załadowczo-wyładowczym, a przemyślana konstrukcja tych urządzeń skraca do minimum czas i wysiłek potrzebny do realizacji wymienionych czynności. Aby jednak wózek paletowy spełniał swoją funkcję, należy w pierwszej kolejności dobrać wariant i specyfikację paleciaka do wymagań konkretnego obszaru pracy.

czytaj całość »
Przepisy BHP dotyczące mebli do szatni pracowniczej

Polska norma PN-75M-78711 została wprowadzona w celu regulacji szafek socjalnych BHP. Jednocześnie same ogólne przepisy BHP dotyczące szatni pracowniczej można znaleźć w Rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 26 września 1997 roku w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy (tekst jednolity: Dz.U. 2003 nr 169 poz. 1650 wraz z późniejszymi zmianami).

czytaj całość »
Wózki dwukołowe - rodzaje, zastosowanie

Niezależnie czy prowadzony jest sklep, hala magazynowa, czy warsztat przemysłowy, prawdopodobnie wykorzystywane w nich są wózki dwukołowe. Dzięki nim transport towarów o niestandardowych wymiarach bądź o znaczących gabarytach staje się łatwiejszy dla pracowników, a jednocześnie odbywa się sprawniej, co przekłada się na korzyści finansowe dla firmy.

czytaj całość »
Rodzaje wózków platformowych

Towar znajdujący się w magazynach oraz halach produkcyjnych regularnie zmienia swoje położenie - niezależnie czy jest to z linii technologicznej na półki regałów, czy z regałów do punktu spedycyjnego, gdzie samochód ciężarowy dostarczy produkty do ostatecznego odbiorcy. Aby ta czynność odbywała się sprawnie, a zarazem bezpiecznie wykorzystywane są wózki platformowe.

czytaj całość »
Szafy BHP i gospodarcze

W wielu przedsiębiorstwach obowiązuje wybrany dress code - wcale nie dotyczy to wyłącznie kombinezonów i innej odzieży roboczej, ale również garniturów. Pracownicy, którzy z dowolnych powodów nie mogą lub nie chcą przyjechać już odpowiednio ubrani, powinni mieć możliwość łatwego przebrania się, a przede wszystkim bezpiecznego przechowania swojej odzieży.

czytaj całość »
Szafy aktowe, czyli bezpieczne przechowywanie dokumentów

Każdy dokument powinien mieć swoje miejsce, niezależnie czy dotyczy to domowego biura, hali magazynowej bądź też działu kadrowego w dużym przedsiębiorstwie. Dlatego tak często wykorzystywane są szafy aktowe, które umożliwiają łatwą organizację przestrzeni, dzięki czemu każdy pracownik znajdzie wszystkie poszukiwane dokumenty w bardzo krótkim czasie.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl