Blog

Jak zorganizować miejsce na odpady w zakładzie pracy?
Jak zorganizować miejsce na odpady w zakładzie pracy?

Sortowanie odpadów komunalnych jest obowiązkiem wszystkich użytkowników, również pracowników firm. Dlatego niezbędne jest zatroszczenie się o oznakowane kosze na śmieci, które pozwolą na segregację odpadów zgodnie z obowiązującymi przepisami.

czytaj całość »
Jak wykorzystywane są wózki platformowe?
Jak wykorzystywane są wózki platformowe?

Wśród pojazdów ręcznych stosowanych w sklepach, halach magazynowych dużą popularnością cieszą się wózki platformowe. Różnią się one między sobą budową, ale można umownie przyjąć, że pełnią podobną funkcję: służą przewożeniu produktów niespaletyzowanych. Zobaczmy zatem jakie typy wózków platformowych są najczęściej używane. Do czego mogą być wykorzystywane?

czytaj całość »
Jakie uprawnienia trzeba mieć na wózek widłowy?
Jakie uprawnienia trzeba mieć na wózek widłowy?

Umiejętność i możliwość prowadzenia wózków widłowych przydaje się w wielu zawodach i miejscach pracy. Z pewnością jest to dla wielu pracodawców dodatkowy atut w czasie rekrutacji. Uprawnienia można zdobyć poprzez odbycie specjalistycznego kursu praktycznego i teoretycznego w specjalnym ośrodku. Konieczne jest również zdanie egzaminu państwowego. Całość zajmuje około tygodnia.

czytaj całość »
Gdzie znajdą zastosowanie szafy ognioodporne?
Gdzie znajdą zastosowanie szafy ognioodporne?

Zwykłe szafy drewniane stanowią wystarczające zabezpieczenie dla większości obiektów, jakie chcemy w nich przechowywać. Zdarzają się jednak również takie sytuacje, w których potrzebna jest większa ochrona. Drewno, choć zasadniczo jest trwałym i wytrzymałym materiałem, może być narażone na różnego rodzaju niekorzystne wpływy.

czytaj całość »
Jak wybrać wózek paletowy dla firmy?
Jak wybrać wózek paletowy dla firmy?

Wózek paletowy jest niezbędnym narzędziem w każdym zakładzie produkcyjnym. Nie tylko ułatwia obsługę zapasów w magazynach, ale też usprawnia załadunek i odbiór towarów. Wybór odpowiedniego wózka paletowego może znacznie zwiększyć efektywność pracy zakładu i poprawić zdrowie oraz bezpieczeństwo pracowników.

czytaj całość »
Jakie są wymogi prawne szaf bhp?
Jakie są wymogi prawne szaf bhp?

W wielu firmach obowiązuje tak zwany strój roboczy. Pracownicy zobowiązani są więc do zmiany ubrania w miejscy wykonywania pracy. Takiej zmiany mogą dokonać w specjalne wyznaczonych pomieszczeniach – szatniach, w których pracodawca zobowiązany jest zapewnić szafki na przechowywanie ubrań oraz innych rzeczy prywatnych pracowników.

czytaj całość »
Jakie zastosowanie mają szafki bhp?
Jakie zastosowanie mają szafki bhp?

Szafki BHP już od wielu lat są stosowane i używane w zakładach pracy prawie każdej gałęzi przemysłu. Jednak szerokie możliwości i funkcjonalność takich mebli powodują, że pojawiają się one, w co raz to nowych miejscach i znajdują nowsze zastosowanie. Wygoda korzystania oraz praktyczność to cechy, dzięki którym ten typ szafek wygrywa pod każdym względem z innymi potencjalnymi meblami, które mogłyby zostać zastosowane w tych samych miejscach. Istotne oczywiście jest także to, że szafki BHP są coraz lepszej jakości, dzięki czemu mogą służyć użytkownikom przez długi czas.

czytaj całość »
Jak bezpiecznie przechowywać narzędzia w magazynie?
Jak bezpiecznie przechowywać narzędzia w magazynie?

Nieprawidłowe przechowywanie narzędzi może doprowadzić do ich szybszego zniszczenia i tym samym konieczności zakupu nowych. Właśnie dlatego firmowe magazyny muszą być właściwie wyposażone, aby uniknąć rdzewienia, zalania czy nieumyślnego uszkodzenia. Jakie są najbardziej przydatne w przestrzeniach magazynowych?

czytaj całość »
Drabiny jezdne - charakterystyka i działanie
Drabiny jezdne - charakterystyka i działanie

Drabina to uniwersalny produkt używany głównie na placach budowy i w magazynach, ale także w domach, na przykład podczas sprzątania. Bez użycia drabiny trudno wyobrazić sobie montaż niektórych konstrukcji – dzięki niej możliwe jest bowiem dotarcie do położonych wyżej miejsc i praca na niewielkich wysokościach. Ciekawym wariantem wspomnianego produktu są drabiny jezdne, których budowa wzbogacona o kółka czyni je produktami niezwykle praktycznymi, a przede wszystkim mobilnymi.

czytaj całość »
Jak wybrać dobry wózek paletowy?
Jak wybrać dobry wózek paletowy?

Wózki paletowe, zwane również paleciakami, to uniwersalne elementy wyposażenia każdego magazynu. Za ich pomocą możliwe jest wykonanie szeregu prac o charakterze załadowczo-wyładowczym, a przemyślana konstrukcja tych urządzeń skraca do minimum czas i wysiłek potrzebny do realizacji wymienionych czynności. Aby jednak wózek paletowy spełniał swoją funkcję, należy w pierwszej kolejności dobrać wariant i specyfikację paleciaka do wymagań konkretnego obszaru pracy.

czytaj całość »
Przepisy BHP dotyczące mebli do szatni pracowniczej

Polska norma PN-75M-78711 została wprowadzona w celu regulacji szafek socjalnych BHP. Jednocześnie same ogólne przepisy BHP dotyczące szatni pracowniczej można znaleźć w Rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 26 września 1997 roku w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy (tekst jednolity: Dz.U. 2003 nr 169 poz. 1650 wraz z późniejszymi zmianami).

czytaj całość »
Wózki dwukołowe - rodzaje, zastosowanie

Niezależnie czy prowadzony jest sklep, hala magazynowa, czy warsztat przemysłowy, prawdopodobnie wykorzystywane w nich są wózki dwukołowe. Dzięki nim transport towarów o niestandardowych wymiarach bądź o znaczących gabarytach staje się łatwiejszy dla pracowników, a jednocześnie odbywa się sprawniej, co przekłada się na korzyści finansowe dla firmy.

czytaj całość »
Rodzaje wózków platformowych

Towar znajdujący się w magazynach oraz halach produkcyjnych regularnie zmienia swoje położenie - niezależnie czy jest to z linii technologicznej na półki regałów, czy z regałów do punktu spedycyjnego, gdzie samochód ciężarowy dostarczy produkty do ostatecznego odbiorcy. Aby ta czynność odbywała się sprawnie, a zarazem bezpiecznie wykorzystywane są wózki platformowe.

czytaj całość »
Szafy BHP i gospodarcze

W wielu przedsiębiorstwach obowiązuje wybrany dress code - wcale nie dotyczy to wyłącznie kombinezonów i innej odzieży roboczej, ale również garniturów. Pracownicy, którzy z dowolnych powodów nie mogą lub nie chcą przyjechać już odpowiednio ubrani, powinni mieć możliwość łatwego przebrania się, a przede wszystkim bezpiecznego przechowania swojej odzieży.

czytaj całość »
Szafy aktowe, czyli bezpieczne przechowywanie dokumentów

Każdy dokument powinien mieć swoje miejsce, niezależnie czy dotyczy to domowego biura, hali magazynowej bądź też działu kadrowego w dużym przedsiębiorstwie. Dlatego tak często wykorzystywane są szafy aktowe, które umożliwiają łatwą organizację przestrzeni, dzięki czemu każdy pracownik znajdzie wszystkie poszukiwane dokumenty w bardzo krótkim czasie.

czytaj całość »
Regały metalowe – sprawna organizacja magazynowania

W każdej hali magazynowej istotna jest przede wszystkim właściwa organizacja przestrzeni - to dzięki niej każdy ładunek zostanie łatwo odnaleziony w dowolnym momencie przez pracowników. Aby tego dokonać niezbędne są regały magazynowe, na których będzie można łatwo ułożyć towar.

czytaj całość »
Wózki paletowe - niezbędnik w każdym magazynie

W zakładach produkcyjnych, a także w halach magazynowych niezbędne jest zadbanie o właściwą, płynną organizację przestrzeni, a także sprawny transport ładunku pomiędzy przykładowo linią technologiczną, a punktem spedycyjnym. Dokonanie tego umożliwiają wózki paletowe, znane w branży najczęściej jako paleciaki.

czytaj całość »
Wanny wychwytowe, czyli składowanie materiałów niebezpiecznych

W zakładach przemysłowych, w szczególności tych produkcyjnych, często stosowane są substancje toksyczne - niebezpieczne dla zarówno środowiska naturalnego, jak i obecnych pracowników. Jest to istotne zagrożenie w szczególności w sytuacji wycieku lub rozlania ze zbiorników. Usunięcie substancji z posadzki jest kłopotliwe oraz często szkodliwe dla zdrowia. Dlatego doskonałym rozwiązaniem są wanny wychwytowe...

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl