Producenci
Promocje
wózek paletowy AC 25 koła poliuretan 2500kg dł. 1150mm
wózek paletowy AC 25 koła poliuretan 2500kg dł. 1150mm

1 299,00 zł

Cena regularna: 1 339,00 zł

1 056,10 zł

Cena regularna: 1 088,62 zł

szt.
wózek masztowy MS1016 1000kg /1600mm regulowany rozstaw wideł
wózek masztowy MS1016 1000kg /1600mm regulowany rozstaw wideł

3 300,00 zł

Cena regularna: 3 600,00 zł

2 682,93 zł

Cena regularna: 2 926,83 zł

szt.

Dane kontaktowe

Email: taurus.wroc@gmail.com
Tel. 501 499 634
Tel. stacjonarny 71 345 77 28

Nasz adres

TAURUS
ul. Bystrzycka 26
50-001 Wrocław

Gdzie znajdą zastosowanie szafy ognioodporne?

Gdzie znajdą zastosowanie szafy ognioodporne?

Zwykłe szafy drewniane stanowią wystarczające zabezpieczenie dla większości obiektów, jakie chcemy w nich przechowywać. Zdarzają się jednak również takie sytuacje, w których potrzebna jest większa ochrona. Drewno, choć zasadniczo jest trwałym i wytrzymałym materiałem, może być narażone na różnego rodzaju niekorzystne wpływy. Jednym z nich jest na przykład woda lub nadmierna wilgoć. Wskutek takich czynników drewno może zacząć butwieć i wydzielać nieprzyjemny zapach. Inne, oczywiste zagrożenie dla materiału, jakim jest drewno, to ogień. Jeżeli dojdzie do zapłonu w pomieszczeniu, w którym znajdują się drewniane meble, to właśnie one pójdą, by tak to ująć, na pierwszy ogień, i jako pierwsze zajmą się płomieniem.

Utratę zwykłych przedmiotów użytku codziennego w razie pożaru można przeboleć. Co jednak z wyjątkowo cennymi przedmiotami, które wymagają najwyższego poziomu zabezpieczenia? Powinna im zostać zapewniona nadzwyczajna ochrona. Sposobem na jej zapewnienie jest stosowanie szaf ognioodpornych. Obiekty te wykonuje się specjalnie z myślą o tym, aby zabezpieczały szczególnie cenne rzeczy. Zwłaszcza te, które są najbardziej narażone na działanie ognia. Chodzi tu przede wszystkim o różnego rodzaju dokumenty, których zniszczenie wiązałoby się z daleko posuniętymi skutkami. Istnieją wszak takie papiery, które stanowią jedyny dowód na poświadczenie jakiegoś stanu rzeczy lub zdarzenia, na przykład podpisania umowy lub zawarcia związku małżeńskiego. Żeby uniknąć ich zniszczenia, warto więc postawić na szafy ognioodporne.

Przykładowe sposoby wykorzystania

Gdzie szczególnie znajdą zastosowanie szafy ognioodporne? Są to na tyle użyteczne obiekty, że można je stosować w bardzo wielu miejscach. Podstawowym warunkiem na wstawienie do danego pomieszczenia szafy ognioodpornej jest jednak to, aby znajdowały się w niej dokumenty, które naprawdę wymagają szczególnej ochrony. Nie ma bowiem potrzeby wstawiać szafy ognioodpornej tam, gdzie jest to niepotrzebne. Tak jak w przypadku wielu innych dziedzin życia, również w kwestii zabezpieczania dokumentów trzeba dobierać odpowiednie środki do danych celów.

Chociaż nie wszystkie dokumenty wymagają zabezpieczenia przed płomieniami, istnieje również wiele pól, na których wykorzystanie szafy ognioodpornej będzie doskonałym rozwiązaniem. Obiekty te nadadzą się do wstawienia tak w prywatnych firmach, jak i w publicznych instytucjach. W obu rodzajach placówek są bowiem gromadzone znaczne ilości niezwykle ważnych dokumentów. Jeżeli zaś któreś z tych ostatnich ulegną zniszczeniu, może to w ogóle uniemożliwić działalność danej instytucji. W przypadku prywatnego przedsiębiorstwa zostaną utracone papiery poświadczające zawarcie umów z klientami czy z pracownikami. Natomiast w przypadku placówki publicznej również dojdzie do wyparowania wielu ważnych dokumentów.

Szafy ognioodpornie znajdują zastosowanie szczególnie tam, gdzie istnieje duże ryzyko pożaru. W praktyce wygląda to w ten sposób, że im większy jest dany budynek i im większe ilości papierów się w nim znajdują, tym bardziej konieczne staje się zainstalowanie w newralgicznych pomieszczeniach szaf ognioodpornych. Na obiektach tych skorzystają na przykład sądy ‒ budynki. w których bezpieczeństwo przechowywanych dokumentów to absolutnie kluczowa sprawa. Również instytucje kultury są miejscami, które mogą wiele zyskać na obecności szaf ognioodpornych. Znajdują się w nich bowiem nie tylko cenne dokumenty, ale także wrażliwe na działanie płomieni dzieła sztuki. Jeśli zaś takie obiekty zostaną spalone w razie ewentualnego pożaru, będzie się to wiązać nie tylko ze stratami danej instytucji, lecz ze szkodą dla całego dziedzictwa kulturalnego.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl