Producenci
Promocje
wózek masztowy MS1016 1000kg /1600mm regulowany rozstaw wideł
wózek masztowy MS1016 1000kg /1600mm regulowany rozstaw wideł

3 190,00 zł

Cena regularna: 3 700,00 zł

2 593,50 zł

Cena regularna: 3 008,13 zł

szt.

Dane kontaktowe

Email: taurus.wroc@gmail.com
Tel. 501 499 634
Tel. stacjonarny 71 345 77 28

Nasz adres

TAURUS
ul. Bystrzycka 26
50-001 Wrocław

Jak szybko i bez trudu przemieszczać palety po magazynie?

Jak szybko i bez trudu przemieszczać palety po magazynie?

Na proces sprawnego przemieszczania palet w magazynie wpływa wiele czynników. Magazyn to przestrzeń, która ze względu na swoje przeznaczenie oraz specyfikę powinna być wysoce użyteczna, oraz uporządkowana. Cały proces przygotowania magazynu, od projektu aż po zakup właściwego sprzętu, powinien być ukierunkowany na uczynienie go jak najbardziej użytecznym. Aby magazyn należycie spełniał swoje funkcje i wszelkie prace na jego terenie przebiegały sprawnie, należy dokładnie przeanalizować kilka istotnych elementów. Oprócz samego projektu przestrzeni magazynowej należy wziąć pod uwagę dobór odpowiednich mebli użytkowych oraz maszyn, które będą wykorzystywane w codziennej pracy.

Dobór odpowiednich regałów

Pierwszym krokiem, jaki należy wykonać w celu usprawnienia procesu przemieszczania palet w magazynie, jest dobór odpowiednich regałów. W końcu to na nich będziemy składować towar, często umieszczony bezpośrednio na paletach. Przed wyborem właściwych regałów magazynowych, powinniśmy dokonać dokładnej weryfikacji ich parametrów. Biorąc pod uwagę wytrzymałość, wielkość oraz jakość materiałów, z których zostały wykonane. Równie istotne okażą się ich parametry związane z bezpieczeństwem użytkowania oraz stabilnością! Regały są wyjątkowo ważnym elementem całego magazynu. Powinny być w stanie znieść ogromne obciążenia, a od strony konstrukcyjnej, nie utrudniać prac związanych z przemieszczaniem towarów. Warto zaopatrzyć się również w drabiny jezdne, które stanowią niezawodną pomoc w pracach przy regałach. 

Dobór właściwych maszyn

Niezwykle ważnym elementem decydującym o funkcjonalności całego magazynu będą odpowiednio dobrane maszyny, niezbędne przy przemieszczaniu ładunków. Mam tu na myśli różnego rodzaju wózki paletowe. Od podstawowych, prostych konstrukcji. Po konstrukcje zaawansowane, wyposażone w mechanizmy zasilane elektrycznie. Dobry wózek paletowy powinien być odpowiednio dopasowany do przestrzeni oraz całego wyposażenia naszego magazynu. Powinien być trwały oraz znosić odpowiednio duże obciążenia. Warto pamiętać o tym, iż wózki elektryczne są zdecydowanie wygodniejsze dla ich operatorów, dzięki czemu wpływają na zwiększenie płynności pracy całego magazynu! Przy urządzaniu sprawnie działającej przestrzeni magazynowej nie obędziemy się również bez niezawodnych wózków masztowych. Dzięki nim będziemy mogli przemieszczać towar na dowolne wysokości na terenie całej hali oraz z powodzeniem dostarczać je do punków spedycyjnych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl