Producenci
Promocje
wózek masztowy MS1016 1000kg /1600mm regulowany rozstaw wideł
wózek masztowy MS1016 1000kg /1600mm regulowany rozstaw wideł

3 190,00 zł

Cena regularna: 3 700,00 zł

2 593,50 zł

Cena regularna: 3 008,13 zł

szt.

Dane kontaktowe

Email: taurus.wroc@gmail.com
Tel. 501 499 634
Tel. stacjonarny 71 345 77 28

Nasz adres

TAURUS
ul. Bystrzycka 26
50-001 Wrocław

Jak zorganizować miejsce na odpady w zakładzie pracy?

Jak zorganizować miejsce na odpady w zakładzie pracy?

Sortowanie odpadów komunalnych jest obowiązkiem wszystkich użytkowników, również pracowników firm. Dlatego niezbędne jest zatroszczenie się o oznakowane kosze na śmieci, które pozwolą na segregację odpadów zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Segregacja odpadów w firmie

Obowiązek i zakres sortowania odpadów komunalnych jest ściśle określony w polskim prawodawstwie. Dokumentem potwierdzającym sposób segregacji jest Ustawa o odpadach z 2012 roku wraz z aktualizacją z lipca 2021 roku. Wynika z nich, że segregacja odpadów komunalnych dotyczy wszystkich zakładów pracy działających na terenie naszego kraju, a szczególnie tych, które zadeklarowały selektywną zbiórkę odpadów.

Jak segregować odpady?

Odpady komunalne podlegają segregacji na pięć frakcji, które można podzielić na papier (notatki, gazety, dokumenty, ulotki, opakowania kartonowe), szkło (białe i kolorowe oraz naczynia szklane), tworzywa sztuczne, metale oraz wielomateriałowe opakowania, odpady zmieszane (odpady higieniczne, odpady z zawartością, odpady pochodzenia zwierzęcego, popiół), bioodpady (resztki warzyw i owoców, skorupki od jajek, pieczywo). Każda z frakcji powinna być segregowana w pojemnikach o określonym kolorze. Aby uniknąć chaosu firmy mogą zainwestować w stojaki na śmieci oraz worki przeznaczone na określone frakcje odpadów. Stojaki powinny stać w ogólnodostępnych miejscach w przedsiębiorstwie: na hali produkcyjnej, w kuchni, łazience oraz przebieralni. Dzięki nim pracownicy będą mogli wrzucać śmieci do podpisanych worków i zachować prawidłową segregację. To pozwoli na poddanie odpadów recyclingowi, a firma spełni obowiązek segregacji wynikający z przepisów prawa.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl