Producenci
Promocje
wózek masztowy MS1016 1000kg /1600mm regulowany rozstaw wideł
wózek masztowy MS1016 1000kg /1600mm regulowany rozstaw wideł

3 260,00 zł

Cena regularna: 3 700,00 zł

2 650,41 zł

Cena regularna: 3 008,13 zł

szt.

Dane kontaktowe

Email: taurus.wroc@gmail.com
Tel. 501 499 634
Tel. stacjonarny 71 345 77 28

Nasz adres

TAURUS
ul. Bystrzycka 26
50-001 Wrocław

Gdzie znajdą zastosowanie wanny wychwytowe?

Gdzie znajdą zastosowanie wanny wychwytowe?

Wanny wychwytowe są niezbędne przy przechowywaniu i wykorzystywaniu wielu substancji chemicznych, cieczy przemysłowych oraz technicznych. Ich stosowanie regulowane jest przepisami BHP. Wynika to z faktu, że praca ze szkodliwymi substancjami wymaga stosowania odpowiednich środków ostrożności. Opisywane rozwiązanie nazywa się często tez wannami opadowymi. Czy wiesz, do czego dokładnie służą i jak się je wykorzystuje?

Czym więc dokładnie są wanny wychwytowe?

Przede wszystkim należy wskazać, że wanny wychwytowe są rozwiązaniem, którego nie może zabraknąć w żadnym zakładzie, gdzie występują substancje, które niosą nawet potencjalne zagrożenie. Są one rodzajem ruchomych lub nieruchomych podestów, które wyposażone są w specjalną kratkę ociekową, pod którą znajduje się zbiornik. Stanowią one dodatkowe zabezpieczenie, gdyż bezpośrednio na nich umieszcza się beczki, zarówno w czasie przechowywania, jak i transportu. W ten sposób wszelka nieszczelność jest dodatkowo chroniona, a płyn nie będzie zagrożeniem dla ludzi, zakładu, czy środowiska.

Jeśli przeznaczone są one do transportu niebezpiecznych substancji, to korzysta się z takich wyposażonych w kółka i uchwyt, co ułatwia ich bezpieczne przemieszczenie. Najczęściej korzysta się z takich wanien ociekowych, które wykonane są ze stali lub tworzywa sztucznego. Ich odpowiednie dobranie powinno być uwarunkowane płynami, przy jakich mają służyć.

W jakich miejscach wykorzystuje się wanny wychwytowe?

Z całą pewnością takie wanny są niezastąpione w wielu zakładach przemysłowych, jak i w magazynach. Ustawia się na nich zwykle beczki przeznaczone do przechowywania takich substancji, jak: rozpuszczalniki, farby, lakiery, substancje łatwopalne, substancje wydzielające zapachy, brudzące, oraz ciecze agresywne, takie jak kwasy, oleje, czy zasady. Wanny ułatwiają utylizacje tych cieczy i pomagają uniknąć zagrożenia dla środowiska oraz człowieka. W związku z tym ich rola jest bardzo duża. W każdym zakładzie i magazynie, gdzie pojawiają się szkodliwe substancje, powinny się one znajdować.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl