Producenci
Promocje
wózek masztowy MS1016 1000kg /1600mm regulowany rozstaw wideł
wózek masztowy MS1016 1000kg /1600mm regulowany rozstaw wideł

3 190,00 zł

Cena regularna: 3 700,00 zł

2 593,50 zł

Cena regularna: 3 008,13 zł

szt.

Dane kontaktowe

Email: taurus.wroc@gmail.com
Tel. 501 499 634
Tel. stacjonarny 71 345 77 28

Nasz adres

TAURUS
ul. Bystrzycka 26
50-001 Wrocław

Jakie wózki nadają się do przewozu butli z gazem?

Jakie wózki nadają się do przewozu butli z gazem?

W jaki sposób należy przewozić butle z gazem wewnątrz zakładu pracy? Przede wszystkim należy zadbać o to, aby proces ten odbywał się bezpiecznie, z zachowaniem wszelkich procedur BHP. Nie powinno dochodzić do sytuacji, w której to pracownicy, własnoręcznie przenoszą butle wypełnione gazem. Poza bezsprzecznym stwarzaniem zagrożenia dla zdrowia i życia takie sytuacje doprowadzają do obniżenia wydajności pracy całego zakładu. W jaki sposób można zapobiec takim uchybieniom? Rozwiązaniem problemu jest w tym wypadku zakup wózka do butli gazowych.

Budowa wózków do butli gazowych

Pierwszym najistotniejszym elementem budowy wózka jest jego obramowanie. Powinno być ono wykonane z wysokiej jakości materiałów, zapewniających trwałość oraz niezawodność. Ważnym aspektem jest odpowiednie rozłożenie ciężaru całej konstrukcji oraz jakość i sposób umiejscowienia rączek wózka. Oba elementy znacząco wpływają na komfort użytkowania całego urządzenia. Ponadto wózek musi być wyposażony w stelaż, na którym w sposób bezpieczny można umieścić butlę z gazem. Możemy spotkać się z wózkami posiadającymi jedno lub kilka miejsc do ustawienia butli.

Część wózków posiada także pasy oraz zaczepy unieruchamiające butlę w trakcie transportu. Jest to bardzo użyteczny element, zwiększający bezpieczeństwo całego procesu przewozu. Warto pamiętać o odpowiednich parametrach udźwigu, dostosowanych do obciążeń, którym będziemy poddawać wózek w trakcie eksploatacji.

Ostatnim, równie ważnym elementem są koła, na których opiera się cała konstrukcja. Możemy spotkać się z bardzo różnymi konfiguracjami i rozwiązaniami tej kwestii. Jednak najważniejsze jest to, aby były one trwałe i solidnie wykonane. Muszą być w stanie bez trudu pokonywać drobne przeszkody, takie jak np. progi.

Bezpieczeństwo i funkcjonalność

Wózki sprawdzą się wszędzie tam, gdzie wymagane jest sprawne i bezpieczne przemieszczanie butli wypełnionych gazem. Niezależnie od tego, czy jest to magazyn, warsztat samochodowy czy też spawalnia, zakup odpowiedniego wózka do przewozu butli gazowych potrafi znacznie ułatwić pracę. Dobrze wykonane wózki, powinny być zrobione ze stali pokrytej antykorozyjnym materiałem odpornym na niekorzystne warunki mogące wystąpić w miejscu przeznaczenia. Powinny znosić obciążenia oraz zapewniać bezpieczeństwo użytkownikowi.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl