Producenci
Promocje
wózek masztowy MS1016 1000kg /1600mm regulowany rozstaw wideł
wózek masztowy MS1016 1000kg /1600mm regulowany rozstaw wideł

3 190,00 zł

Cena regularna: 3 700,00 zł

2 593,50 zł

Cena regularna: 3 008,13 zł

szt.

Dane kontaktowe

Email: taurus.wroc@gmail.com
Tel. 501 499 634
Tel. stacjonarny 71 345 77 28

Nasz adres

TAURUS
ul. Bystrzycka 26
50-001 Wrocław

Wózki paletowe - niezbędnik w każdym magazynie

W zakładach produkcyjnych, a także w halach magazynowych niezbędne jest zadbanie o właściwą, płynną organizację przestrzeni, a także sprawny transport ładunku pomiędzy przykładowo linią technologiczną, a punktem spedycyjnym. Dokonanie tego umożliwiają wózki paletowe, znane w branży najczęściej jako paleciaki. Są to środki transportu zarówno poziomego, jak i pionowego, co oznacza, że można je przenieść z punktu A do punktu B w obiekcie, poprzez ich uniesienie nad podłoże przy pomocy napędu elektrycznego bądź siłownika hydraulicznego. Cechą je wyróżniającą jest specjalistyczny podnośnik znajdujący się najczęściej w części przedniej pojazdu.

Rodzaje

Można wyróżnić dwa podstawowe rodzaje wózków paletowych: ręczne oraz elektryczne. W obu przypadkach ich zastosowanie jest identyczne, jednak w przypadku modeli elektrycznych wysiłek fizyczny zostaje właściwie całkowicie zredukowany. W przypadku transportu pionowego, pojazd obsługiwany jest przy pomocy panelu, który uniesie ładunek nad podłoże, umożliwiając jego przeniesienie. Jednak nie oznacza to, że korzystanie z wózka ręcznego wiąże się z użyciem własnej siły - pracownika w prowadzonych działaniach wspiera siłownik hydrauliczny, który podnosi palety za pomocą ruchu wahadłowego.

Uprawnienia

Eksploatacja wózka paletowego w hali magazynowej bądź w zakładzie przemysłowym wymusza na operatorze posiadanie odpowiednich uprawnień - jednak wyłącznie w sytuacjach, gdy pojazd napędzany jest silnikiem (w tym elektrycznym) oraz umożliwia podnoszenie na wysokość większą niż 300 mm. Takie wymagania określa Rozporządzenie Ministra Gospodarki z 10 maja 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy użytkowaniu wózków jezdniowych z napędem silnikowym. W pozostałych przypadkach wystarczy przeprowadzenie przez pracodawcę dedykowanego szkolenia dla kierowców, które będzie wiązało się z otrzymaniem imiennego zezwolenia.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie

Naturalnie najistotniejszą kwestią podczas wyboru wózka paletowego jest określenie potrzeb i oczekiwań zakładu, na podstawie których będzie można dobrać odpowiednie parametry techniczne pojazdu. Wśród nich warto wymienić:

  • minimalna oraz maksymalna wysokość podnoszenia - ważna w szczególności w sytuacjach, gdy wymagane jest podnoszenie na niestandardowe wysokości (stosuje się wtedy paleciak masztowy),
  • szerokość pojazdu - warto zmierzyć przestrzeń pomiędzy regałami bądź poszczególnymi maszynami w zakładzie, aby możliwe było płynne przemieszczanie się po zakładzie lub hali,
  • udźwig - należy oszacować ile średnio ważą ładunki, aby uniknąć sytuacji, w której pojazd nie jest w stanie unieść towaru,
  • materiał, z którego zostały wykonane koła - nylon wyróżnia się niskim poziomem tarcia, poliuretan jest najtrwalszy, a guma umożliwia cichą pracę.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl