Producenci
Promocje
wózek masztowy MS1016 1000kg /1600mm regulowany rozstaw wideł
wózek masztowy MS1016 1000kg /1600mm regulowany rozstaw wideł

3 190,00 zł

Cena regularna: 3 700,00 zł

2 593,50 zł

Cena regularna: 3 008,13 zł

szt.

Dane kontaktowe

Email: taurus.wroc@gmail.com
Tel. 501 499 634
Tel. stacjonarny 71 345 77 28

Nasz adres

TAURUS
ul. Bystrzycka 26
50-001 Wrocław

Z jakich materiałów są wykonywane wanny wychwytowe?

Z jakich materiałów są wykonywane wanny wychwytowe?

Każdy magazyn, na którego terenie składuje się ciecze przemysłowe, substancje łatwopalne, ciecze techniczne czy też różnego rodzaju chemikalia, powinien wykorzystywać wanny wychwytowe. Z jakiego powodu? Przede wszystkim ze względów bezpieczeństwa. Przechowywanie niebezpiecznych substancji, obarczone jest ryzykiem ich wycieku. Czy to na teren magazynu, czy co gorsza, do środowiska naturalnego. Wyciek chemikaliów na terenie zakładu pracy może spowodować poważne zagrożenia dla zdrowia i życia pracowników oraz doprowadzić do uszkodzenia jego infrastruktury. Natomiast przedostanie się substancji szkodliwych do środowiska naturalnego, niesie ze sobą ryzyko uszkodzenia lokalnego ekosystemu. Aby zapobiec takim wypadkom, należy stosować wanny wychwytowe.

Czym są wanny wychwytowe?

Wanny wychwytowe to zbiorniki pełniące funkcję podestów, na których ustawiamy pojemniki z cieczami wymagającymi szczególnej ostrożności. Każda wanna wychwytowa wyposażona jest w kratę ociekową. Przez nią w razie wycieku z macierzystego zbiornika, substancje szkodliwe przedostaną się do zbiornika wanny. Są one obowiązkowym wyposażeniem każdego miejsca, w którym przechowuje się niebezpieczne substancje, akumulatory oraz oleje i materiały łatwopalne. Tak też znajdą one zastosowanie w: magazynach, laboratoriach, fabrykach, warsztatach oraz gospodarstwach rolno-przemysłowych. Różnią się one zarówno gabarytami, jak i rozwiązaniami konstrukcyjnymi. Możemy znaleźć wanny stacjonarne oraz mobilne.

Tworzywa sztuczne czy stal?

Przede wszystkim należy dokładnie określić, przed wyciekiem jakich substancji wanna ma nas chronić. Ważne, aby materiał, z którego został wykonany zbiornik wanny, nie wchodził w reakcje z substancją, którą ma przechwytywać. W przeciwnym wypadku nie będzie on spełniał swojej funkcji. Wanny wychwytowe mogą być wykonane z tworzyw sztucznych lub ze stali. Każda z nich będzie się nadawała do innego rodzaju substancji. Ich przeznaczenie należy określać zgodnie ze specyfikacją ustaloną przez producenta. Przed zakupem wanny, należy dokładnie zapoznać się z jej parametrami.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl