Producenci
Promocje
wózek paletowy AC 25 koła poliuretan 2500kg dł. 1150mm
wózek paletowy AC 25 koła poliuretan 2500kg dł. 1150mm

1 299,00 zł

Cena regularna: 1 339,00 zł

1 056,10 zł

Cena regularna: 1 088,62 zł

szt.
wózek masztowy MS1016 1000kg /1600mm regulowany rozstaw wideł
wózek masztowy MS1016 1000kg /1600mm regulowany rozstaw wideł

3 300,00 zł

Cena regularna: 3 600,00 zł

2 682,93 zł

Cena regularna: 2 926,83 zł

szt.

Dane kontaktowe

Email: taurus.wroc@gmail.com
Tel. 501 499 634
Tel. stacjonarny 71 345 77 28

Nasz adres

TAURUS
ul. Bystrzycka 26
50-001 Wrocław

Zalety elektrycznych wózków paletowych

Zalety elektrycznych wózków paletowych

Czy można wyobrazić sobie sprawnie i wydajnie funkcjonujący magazyn bez obecności wózków paletowych? Zdecydowanie nie. Przez dziesięciolecia stały się one elementem nieodłącznie kojarzonym z pracami magazynowymi. Pozwalają na zorganizowany załadunek oraz przewóz ciężkich towarów w obrębie zakładu pracy. Tradycyjne wózki paletowe posiadają jednak bardzo poważną wadę. Wymagają użycia siły przy załadunku oraz transporcie. Co nie stanowi problemu przy mniejszych partiach ładunku oraz nieznacznych odległościach do pokonania. Niestety w przypadku towarów o znacznej wadze użycie tradycyjnego wózka paletowego wymaga od pracownika dużego, często nadmiernego wysiłku. Powodując tym samym spadek wydajności pracy w całym magazynie.

Prosta i wydajna konstrukcja

Z biegiem czasu udało się jednak znaleźć rozwiązanie tego problemu. Jest nim elektryczny wózek paletowy. Poprzez dodanie silnika elektrycznego większa część trudności związanych z użyciem tradycyjnego paleciaka została wyeliminowana. Prosta i funkcjonalna konstrukcja to główne zalety użytkowe wózków elektrycznych. Oczywiście są w nich elementy nieco bardziej złożone. Mechanizmy napędu oraz elementów odpowiedzialnych za właściwe dźwiganie i unoszenie ładunku. Elektryczne wózki paletowe są więc względnie bezawaryjne, nawet jeśli przydarzy im się jakaś usterka, jest ona zazwyczaj drobna, a koszty jej usunięcia nie są duże. Obecnie na rynku występuje bardzo wiele modeli elektrycznych wózków paletowych, dostosowanych do potrzeb i wymagań indywidualnych klientów. Na terenie Wrocławia różnorodne paleciaki  znajdziemy w ofercie sklepu Taurus, zarówno modele tradycyjne, jak i elektryczne.

Funkcjonalność i wygoda

Elektryczne wózki paletowe pozwalają zaoszczędzić czas, poprawiając ogólną wydajność pracy w całym magazynie. Co najważniejsze, pomagają zachować zdrowie i dobrą kondycję pracowników, nie narażając ich na przeciążenia oraz urazy wynikające z siłowania się z ciężkim załadunkiem. Należy dodać, że są one bardzo ciche i z powodzeniem można korzystać z nich nawet w mniejszych pomieszczeniach. Obsługa elektrycznego wózka paletowego nie jest skomplikowana, dzięki czemu pracownicy bardzo szybko mogą się do niej przygotować. Na obsługę standardowych wózków elektrycznych, z napędem i wysokością podnoszenia nie większą niż 30 centymetrów nie potrzeba wyrabiać żadnych uprawnień. Jednak są one konieczne w przypadku obsługi większych i nieco bardziej wymagających wersji wózków.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl